Poleć znajomym

Wielkanocne jajka

Jak zbierać punkty?

Autor: (2800 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Opowiadania z kuchni i życia

W wielkanocny poranek wstałam z łózka jak na skrzydłach, nie mogłam się doczekać momentu kiedy przekroję moje wczoraj wieczorem zamarynowane jajka. Byłam podekscytowana niczym dziecko na prezenty które "świąteczny zając" schował w ogrodzie. Oto one moje po prostu piękne jaja:

Sposób przygotowania

  1. Rzadko kiedy używam przepisów z książek kucharskich mimo że mam ich setki. Uwielbiam je czytać. Książka która była inspiracją na dziś, leżała osamotniona w dziale z przecenionymi książkami w księgarni przy Waterloo w Londynie. "Cooking with my sisters" to nie jest książka kucharska sensu stricte, jest to opowiadanie rodziny włoskich emigrantów, jak ich kuchnia zmieniła się a zaraz pozostała tradycyjna na obczyźnie. Przeceniona z 18 na 3 funty, była nie tylko okazją jeżeli chodzi o cenę, poczułam od razu do tej książki wielki pociąg emocjonalny. Jest pełna autentycznych zdjęć z obiadów i spotkań rodzinnych, nie kusi nas profesjonalnymi fotografiami speców od uwieczniania kulinariów na filmie, kusi nas swoją swojskością, pokazuje że gotowanie to nie tylko sztuka ale przede wszystkim życie.Już w księgarni zanim kupiłam tą książkę, wiedziałam że te właśnie jaja podam w tym roku na Wielkanoc.

  2. Jajka gotujemy na twardo, święcimy jak tradycja i religia nakazuje, po powrocie z kościoła obieramy i umieszczamy w misce z ugotowanymi tartymi burakami z łyżką octu. W przepisie włoskim jest szklanka octu, zdecydowałam się zrobić to bardziej delikatnie, za rok odważę się na więcej.Buraków musi być dużo, tyle żeby wszystkie jaja były nimi dostatecznie otoczone. U mnie to było 6 buraków na 5 jajek.

  3. Przez noc, a najlepiej przez 24 godziny jajka mają leżeć w burakach. Następnie je kroimy, podziwiamy i zjadamy. Są pyszne, tradycyjne smaki jaj i buraków połączone w wybitną niespotykaną całość. Polecam na lany poniedziałek! Jeszcze raz Wesołych Świąt, smacznych burakowych lub naturalnych jajec i milionów kulinarnych pomysłów na wiosnę!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.