Poleć znajomym

Pyszna owsianka

Jak zbierać punkty?

Autor: (2800 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Opowiadania z kuchni i życia

...A rano jak wstałyśmy czekała na nas ciepła owsianka na mleku. Byłam na tyle dorosła że wiedziałam że nie mogę zrobić awantury jak w przedszkolu 10 lat wcześniej i muszę grzeczne to okropieństwo zjeść."nie dość że śpię na jakiś prawdopodobnie płatkach owsianych to muszę je jeszcze teraz jeść" - pomyślałam. Dramat! A okazało się że jest to jedna z największych pyszności śniadaniowych jakie jadłam. Płatki nie były rozgotowane, były miękkie ale chrupiące wewnątrz zarazem, miały kleisty smak świeżego mleka i nutę cynamonu.

Sposób przygotowania

 1. Tym jak bardzo mi smakuje owsianka Pani Bernadetty nie była ona w ogóle wzruszona, dla niej to czy dzieciakom smakuje śniadanie czy nie miało małą wartość, ważne żeby było pożywne i zdrowe. A taka właśnie jest poniższa owsianka, a na dodatek jest pyszna!

 2. 3/4 szklanki świeżego mleka

 3. 2 garści zwykłych płatków owsianych

 4. na letnie mleko wrzucamy płatki, czekamy aż mleko się zagotuje, mieszamy aż powstanie kleista masa przez 3-5 min, w zależności od tego jaką chcemy uzyskać konsystencję.

 5. Owsianki można doprawiać na przeróżne sposoby. Owocami, jogurtami, orzechami, nutellą, kokosem....

 6. Moje dzisiejsze śniadanie to klasyczna owsianka z Szwajcarii z:.

 7. 1/2 łyżeczki mielonego cynamonu

 8. 2 łyżeczki brązowego cukru.

 9. Podsumowując chce podać zasady przyrządzania pysznej owsianki

 10. 1. Płatki gotujemy na mleku nie na wodzie!

 11. 2. Płatki tylko zagotowujemy a nie rozgotowujemy w pełni

 12. 3. Zawsze podajemy odrobinę chociaż cukru ew. słodzika

 13. 4. Zawsze używamy dodatków opisanych powyżej, lub swoich ulubionych.

 14. 5. Owsiankę jemy na ciepło!

 15. O tym jaka zdrowa jest owsianka to chyba nie muszę pisać, ilość błonnika zaspokaja nasze całodobowe, albo nawet kilku dobowe zapotrzebowanie. Owsianka zawiera całą gamę witamin i mikroelementów w znacznych ilościach, w szczególności z grupy B. Daje to ładne włosy i piękną skórę. Błonnik wiąże toksyny w przewodzie pokarmowym, co jeszcze dodatkowo korzystnie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie. O walorach zdrowotnych płatków owsianych został napisany zapewne nie jeden doktorat z dietetyki, dlatego nie upraszczając zbytnio tematu, odsyłam was do uczelnianych bibliotek lub w wersji prostszej uwierzenia mi na słowo.

 16. A abrakadabra i zmieniło wam się zdanie o Owsiance!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.