Poleć znajomym

Lody orzechowe z gorącą polewą z białej czekolady i prażonych płatków migdałów

Jak zbierać punkty?

Autor: (2800 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Opowiadania z kuchni i życia

Popadam trochę ze skrajności w skrajność, bo z jednej strony piszę wam tutaj wciąż, że nie lubię słodyczy a z drugiej mam schizofreniczny pogląd uwielbiania lodów. Czemu tak jest nie wiem, jest to absolutnie niespójne i nie mam na to wytłumaczenia. Mówią że kobieta zmienną jest... pewnie element tego jest zapewne częścią wytłumaczenia. Ale większym elementem który bym w tym wypadku doceniła to jakość- i mam tu na myśli "jak"ie lody lubię jadać. Moje ulubione lody też są skrajnością, wykluczeniem siebie nie jako. Uwielbiam mocno zmrożone lody z gorącym polewami prosto z patelni. Dzisiaj zaprezentuje wam jeden ich wariant.

Sposób przygotowania

 1. Lubię robić lody sama, w szczególności sorbety owocowe, ale lubię też bardzo... uwaga, uwaga, bo to naprawdę warta zapamiętania rada. Lody Premium z Lidla, produkowane są z tej samej receptury co słynne drogie (!) szwajcarskie lody Moevenpick, a kosztujące zaledwie 5.99zł za opakowanie litrowe. Proszę spróbujcie a potem czekam na opinie.

 2. (smiałam się swojego czasu że powinnam napisać list do Lidla, żeby mi sponsorowali bloga, bo wciaż zachwalam mimochodem ich produkty)

 3. Do lodów orzechowych zrobiłam

 4. Gorącą polewę z płatków migdałów i białej czekolady

 5. garść płatków migdałów zarumieniłam na teflonowej patelni

 6. dodałam

 7. 1/2 tabliczki białej czekolady połamanej w małe kostki

 8. 5 łyżek śmietanki 18%

 9. 1 łyżeczka cukru pudru

 10. Wciąż mieszająć stworzyłąm jednolitą masę, którą od razu polałam lody.

 11. Lody trzeba jeść nie od razu, ale wręcz natychmiast. Wtedy czujemy tą prawdziwą skajności i pyszność różnicy temperatur. Smacznego! Koniecznie zajrzyjcie tu jutro, będzie jak wspomniałam we wstępie niespodzianka.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. halina52 12 września 2014, 12:03

  Dobre domowe lody.