Poleć znajomym

Dietetyczne śniadanie

Jak zbierać punkty?

Autor: (2800 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Opowiadania z kuchni i życia

Ja wstałam dzisiaj rano i marzyło mi się pyszne lekkie śniadanko bez jaj i bez chleba. Myślałam że to będzie prosty zabieg. Otworzę jogurt wsypię fitellę, trochę otrębów i suszone owoce. Jednak zabieg ten się nie udał, jedyny jogurt jaki znalazłam w mamy lodówce to actimel, fitellę to spiżarnia na oczy nie widziała przez całość swojego istnienia. Były otręby i owoce, no ale nie wydawało mi się to super pyszną wersją zagryzać sobie suszoną morelę truskawkowym actimelem wymieszanym z otrębami. Chociaż ten kto to lubi, to nie krytykuję, zaznaczam tylko swoje prywatne preferencje.

Sposób przygotowania

 1. Zdecydowałam się na zupełną zmianę orientacji śniadaniowej i użyć dzisiejszego poranka dawno przeze mnie nie jedzonego Bielucha z świeże warzywa.

 2. 1/2 opakowania bielucha -75 kalorii, zero jajek

 3. 1 łyżka posiekanego szczypiorku -5 kalorii, zero jajek

 4. pól (ok.50g) pomidora pokrojonego w kostkę - 15 kalorii, zero jajek

 5. szczypta soli

 6. wymieszałam tworząc Pyszny (!) serek śniadaniowy

 7. 1/3 pomarańczowej papryki

 8. 1/4 zielonego ogórka

 9. 1 dużą rzodkiewkę

 10. -razem 20 kalorii i oczywiście zero jajek

 11. okroiłam jak na załączonych obrazkach

 12. Przyznam że w tej kombinacji jednak brakowało mi szeroko pojętego pieczywa, znalazłam Macę i się strasznie ucieszyłam, bo ją uwielbiam, najbardziej z tych wszystkich chrupkich pieczywozastępników, które ogólnie smakują jak papier.

 13. 1 kromka macy -43 kalorie, zero jajek (!!)

 14. Na koniec zgrzeszyłam i położyłam na talerz łyżeczkę masełka.

 15. Wczoraj wreszcie widziałam Julie&Julia, zainspirowałam się powiedzeniem obu bohaterek, że z masłem wszystko jest lepsze. Czy wszystko to nie odważyła bym się polemizować. Ale takie dietetyczne śniadanko na bank.

 16. Dodajmy 20 kalorii.

 17. Na stole postawiłam też owy actimel, ale w końcu go nie zjadłam bo po tych warzywach, macy i serku byłam wyjątkowo najedzona. To się nazywa zdrowe śniadanie -razem mamy nie całe 180 kalorii.

 18. Tymi moimi obliczeniami zapewne teraz straciłam połowę grona męskich czytelników. Proszę nie zrażajcie się, liczenie kalorii nie jest dla mnie typowe. Dzisiaj chciałam zabawić się w dietetyka, dr. Nicole radzi. Raz na rok mogę sobie chyba na to pozwolić?;)

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.